Zpět na přehled projektů

Domeček jako naše dítě

přidal/a Lukáš, okres Hradec Králové

Domeček jako naše dítě

přidal/a Lukáš, okres Hradec Králové

Hlasování bylo ukončeno před 889 dnů

323
hlasy
Novostavba
Svépomocí
123 m2
Začátek stavby:
Listopad 2014
Dokončení stavby:
Listopad 2017

Proč právě tato stavba?

Jelikož drtivou většinu prací (od základů až po výrobu kuchyňské linky a nábytku) jsme si dělali sami (samozřejmě s občasnou pomocí rodiny, přátel a kamarádů, těm patří veliké DÍKY), je pro nás náš baráček jako naše další ,,dítě´´(jsou s ním starosti a občas stojí dosti nervů, ale milujete ho a dělá vám hlavně radost ...).

Po rozhodnutí stavět, přišlo dalších asi milion +1 dalších rozhodnutí a to kde, co, jak, z čeho atd. atd... Nicméně zde není důležité publikovat všechny naše jednotlivé kroky a rozhodnutí, ale jen ten PROČ zrovna Ytong???

Nikdy jsme z něho nestavěli, ale ani jsme neměli vytipovaný nějaký jiný systém. Proto přišlo na řadu vyptávání, vyčítání recenzí a hledání nějakého nejlepšího materiálu z čeho si vysněný dům postavit. Každý si udělá svůj nějaký úsudek, nám z toho vyplynul právě YTONG!

Nyní jsem velice rád že právě Ytong, jelikož i pro nás jako laiky byla stavba jako skládačka a troufnu si říct, že se nám povedla (teda dle našeho názoru ).

Po výstavbě hrubé části domu, samozřejmě nebylo zdaleka vyhráno, a práce před sebou bylo stále ,,nekonečno´´, ale popisovat to tady by mě asi stálo zbytek mládí a kdo si stavěl baráček ,,sám´´, tak to každý zná... Nyní bydlíme třetím rokem, ale práce okolo baráčku furt víc než dost ...

Musím ale podotknout, že všechny ty starosti a dřina stála za to a jsme rádi že náš domeček máme

 

Na závěr asi takto:

Nemohu tvrdit že je Ytong nejlepší ze všech materiálů (i když jsem teď asi sám proti sobě, když se jedná o soutěž s Ytongem), jelikož jsem s žádným jiným materiálem RD nestavěl, ale popravdě mohu YTONG všem co váhají, jen DOPORUČIT. Je přesný, relativně lehký, dobře opracovatelný, výborně tepelně izolační, kompatibilní a HLAVNÍM důkazem je asi i ten, že jsem rozhodnutý z něj postavit na jaře garáž a menší dílnu zároveň

 

'; ';

Komentáře