Zpět na přehled projektů

Z centra Prahy do přírody

přidal/a Barbora, okres Praha-západ

Z centra Prahy do přírody

přidal/a Barbora, okres Praha-západ

Hlasování bylo ukončeno před 644 dny

105
hlasů
Novostavba
Stavba na klíč
263 m2
Začátek stavby:
Listopad 2018
Dokončení stavby:
Prosinec 2019

Proč právě tato stavba?

Po Vánocích 2015, kdy se nám narodila první dcera, započala myšlenka opustit centrum Prahy a najít si klidné místo pro život. Pravidelně jsme v brzkých ranních hodinách krotili skupiny zpívajících turistů, kteří obývali sousední byty užívané přes Airbnb, a vysvětlovali jsme, že máme malé dítě a manžel jde ráno do práce. I tyto skutečnosti byly hnacím motorem pro stavbu rodinného domu.

Milujeme jednoduchý design, přírodní materiály a minimalismus. Zadání pro paní architektu znělo “čistý koncept”, žádné zbytečné prvky navíc. Chtěli jsme propojit dům se zahradou, ideálně venkovním celoročním posezením.  Dům měl být hodně jednoduchý, čisté linky, ale zároveň obsahovat alespoň jeden atypický prvek.

Z funkčního hlediska jsme měli požadavek na patrový dům, který nabízí více soukromí pro celou rodinu oproti bungalovu. Na dřevěný obklad jsme si vybrali thermoborovici, která je velmi estetická, ale i praktická. Jelikož se nám líbila tmavě hněda barva, nechali jsme dřevo natřít hnědým olejem.

S finálním výsledkem jsme maximálně spokojeni. Vnitřní oblouky jsou velmi čisté a vnější radius dostačující pro zdůraznění netradičního tvaru domu. To vše díky materiálu YTONG, z kterého se tyto oblouky daly vytvořit.

V letošním roce jsem dokončili zahradu a již se těšíme na příští léto, až budeme venku moci trávit společné chvíle s rodinou a přáteli.

 

Komentáře