Zpět na přehled projektů

JAXEM BYL DONUCEN POSTAVIT DůM” ANEB PROBUZENÍ SKRYTÉHO STAVEBNÍKA

přidal/a Karel , okres Kroměříž

Proč právě tato stavba?

Žil, byl jeden "zahrádkář" středního věku, který chodil téměř, každý den na svou zahrádku vypustit chmury z panelového domu. Ať již sám, nebo se ženou a dětmi.

Jednoho dne se tento zahrádkář, který nikdy neměl žádné pomyšlení stavět dům, dozvěděl, že obec, ve které bydlí se rozhodla změnit územní plán. Předběžně to vypadalo tak, že parcely, které do nynějška byly situovány jako stavební, se v podstatě přes noc změní na rekreační zónu.

I zamyslil se tento zahrádkář nad znehodnocením bonity pozemku a po rodinné debatě vzniklo rozhodnutí zkusit postavit dům. Stavební úřad mu sdělil : Honem !!! Kdo do roka a do dne nekopne do země, ten už zde rodinný dům nikdy nepostaví.

I tak stalo se, že zahrádkář oběhal projektanty, povolení, začal kreslit, malovat a vymýšlet, až se začalo vše pomalu přeměňovat ve skutečnost. Protože se jedanlo o chudého zahrádkáře, vyřídil si po peripétiích v různých bankách půjčku na postavení domu a taktéž stavební záměr mu byl úřady schválen.

Naivní zahrádkář si myslel, že mu někdo domek postaví, ale nikdo děti neměl čas, každý již měl na rok dopředu práci zamluvenou a pokud čas měl, chtěl hodně peněz. I zakoupil si zahrádkář montérky, začal studovat na internetu co a jak a postupně začalo na pozemku vyrůstat něco, co domku se po roce podobati začalo. Tu pomohl kamarád, tu bratr, tu nikdo. Až nakonec po 3 letech přišla komise z úřadu a zahrádkaři domek zkolaudoval. Hurá, řekl si zahrádkář a jel se zrekreovat do pivních lázní, protože necítil ruky, nohy.

A jak to bylo děti během stavby? No to bylo tak:

To máte Základy, podezdívku, podlahu, založení hrubé stavby (zde na pomoc přijel princ od firmy YTONG, který založil první tvárnice), obvodové zdivo, překlady, věnce, stropy, štíty, komín, schodiště, okna dveře, příčky, vybavení. HUP a bylo to.

A proč se tato pohádková stavební knížka, ze které Vám děti čtu jmenuje "YTONG STORY" ??? No protože tam měli všechno, co jsem potřeboval, za dobrou cenu i s radou jak na to. Materiál byl lehký, přesný, pro práci zábavný. A tak to má být.

DOBROU NOC...........

 

 

Komentáře