Zpět na přehled projektů

Novostavba RD řízená panem Lorencem”

přidal/a Jakub, okres Jihlava

Novostavba RD řízená panem Lorencem”

přidal/a Jakub, okres Jihlava

Hlasování bylo ukončeno před 644 dny

151
hlas
Novostavba
Kombinované
207 m2
Začátek stavby:
Únor 2018
Dokončení stavby:
Červen 2020

Proč právě tato stavba?

Po dlouhé době jsme konečně získali pozemek, s projektantem vymysleli, jak by domek měl vypadat, vyřídily se všechny úřady, následně přišlo stavební povolení, mé nadšení, že se jde konečně na to, bylo neutuchající a hrozně jsem se těšil, jak na stavbě budu pracovat, co vše si dokážu sám udělat a následně z toho budu mít radost o to větší.

Domek je z části podsklepen, a kopali jsme do skály, takže nám trvalo zhruba 4 měsíce, než jsme postavili sklepení a vylili základovou desku již pro horní, hlavní patro. V září 2018 přivezli z Ytongu cihly, ještě se mi povedlo je za asistence místního družstva složit, týden na to ale začali mírné komplikace, mé, zdravotní. Než jsme cihly za další asistence skvělého člověka navozili na desku, utrhl jsem si křížový vaz v koleni, takže jsem byl 2 týdny úplně mimo, nicméně jsme domluvili termín, a pán z YTONGU přijel na založení rohů, a následně pak o víkendu rodinná a kamarádská brigáda pro vyzdění obvodového zdiva, já pak tedy s ortézou na koleni asistoval alespoň ze země, byl jsem takový ''přines/podej/podrž'' pomocník, nesplnilo to mé očekávání o tom, jak budu na stavbě platný, nicméně to byl jen začátek. Obvodové zdi jsme měli až po úroveň věnce vyzděné za víkend, za což moc vděčím, šikovným brigádníkům. Následovala vnitřní nosná příčka a pak věnce. Věnce byly to poslední, co jsem já na stavbě stihl. Než měli přijet pánové z tesárny montovat vazníkový krov, skončil jsem v nemocnici. Najednou se vše hroutí, plány, vyhlídky, hlavně zdraví. Na stavbu moc pomyšlení nebylo, stále jen doktoři. Během pobytu ve špitále se montoval krov, táta kontroloval, posílali mi fotky, co je nového, a co je potřeba zařídit. Před zimou se stihlo na vazníky položit folii, nalaťovat a zabednit okna, tak domek přečkal první zimu. Já od prosince začal chemoterapii, celkem 10 měsíců léčby. HZpět ale ke stavbě. Díky příznivému NEzimnímu počasí v únoru 2019, se dokončila střešní krytina a domek zase chvíli odpočíval, nebyli lidi, ani moc nálada. Když jsme se s mými komplikacemi všichni tak nějak smířili, stavba pomalu pokračovala. Okna, izolace, vnitřní příčky, elektrika, odpady, stropy, rekuperace, omítky, vytápění, podlahy, zateplení a další různé práce. Já neměl moc sil po léčbě, ani jsem nemohl více přiložit ruku k dílu, ale alespoň občas drobnou pomoc jsem zastal. Když se psal leden 2020, povedlo se mi, hýbnout si se zády... vyhřeznutá plotýnka. Takže jsem zase lehnul a jen z dálky sledoval co se na stavbě děje. Až do dubna jsem se na stavbu skrze nemohoucnost a bolest v podstatě nedostal, mezi tím se toho moc neudálo, pak ale, když jsem alespoň trochu mohl chodit, domlouval jsem řemeslníky, hlavně kamarády a taťku, za což všem nesmírně moc díky. Udělaly se betony, zatopilo se v krbu, aby se mohlo pracovat a stavba vysychala. Následovaly stropy, bílení, obklady, podlaha, dveře, to už vypadalo docela k světu. Na začátku června přijeli montovat kuchyňskou linku, do toho tu byli instalatéři na vytápění, vodu, odpady, koupelnu a wc. Když nám pak začátkem června 2020 spustili elektřinu a mohli jsme si konečně rozsvítit vlastní světla vypínačem, no skvělý pocit :) V tom čase jsme postupně montovali nábytek, dodělávali drobnosti. Nezbylo nám pak už nic jiného, než se pomalu do nového přesunout a užívat si nové bydlení.

Nakonec to vše uteklo z mého pohledu rychle, i když se léčba táhla a pobyty v nemocnici se zdály být nekonečné. Moc vděčím všem, kteří mi v té nelehké době pomáhali, jak na stavbě, tak psychicky. !!!!!DÍKY!!!!!

 

Komentáře