Zpět na přehled projektů

RD V CHRÁNĚNÉ KRAJINNÉ OBLASTI Příbram — Lazec Bejčkovi

přidal/a Michal , okres Příbram

Proč právě tato stavba?

S mojí ženou jsme byli spolu již 23 let. O tom, že chceme bydlet ve svém vlastním domě jsme snili dávno, ale každá cesta musí někde začít.

Náš příběh s realizací rodinného domu zasazeném v krásné přírodě začal vlastně díky běhání. Protože celá naše čtyřčlenná rodina běhá a naše výběhy probíhaly v nádherných Brdech, chtěli jsme se zde usadit, a tak jsme začali hledat pozemek. To se po několika měsících hledání nakonec podařilo a po koupi pozemku jsme začali plánovat stavbu našeho domu. Naše představa byla jasná, proto jsme si celý dům navrhovali sami dle našich požadavků a potřeb. Pak byla na řadě práce projektanta, který vše přenesl na papír. Po vyřízení stavebního povolení začala další etapa, výběr materiálů. Tento čas považuji jako jeden z nejnáročnějších. Věnovali jsme tomu hodně času, prostudovali mnoho nabídek, recenzí, poslechli spoustu zkušeností a hodnocení od lidí, co už měli stavbu za sebou. Po důkladném uvážení vše směřovalo k tomu, že si vybereme YTONG . Nakonec padla volba na tepelněizolační tvárnici LAMBDA YQ.

A bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsme mohli udělat. Stavěli jsme svépomocí a mnohokrát jsme se přesvědčili o tom, že díky YTONGU a jeho kompletního sortimentu včetně slušivých bílých montérek, nářadí a dalšího může na stavbě pracovat celá rodina.  Všechno nám šlapalo tak, jak má a za rok od založení první cihly jsme se stěhovali.

Nyní budeme v našem domě již třetí vánoce, takže můžeme hodnotit, jestli výběr YTONGU byl správný. A moje odpověď zní. Pokud se dodrží doporučené postupy, v létě dům opravdu chladí a v zimě nabízí hřejivé a prosluněné domácí pohodlí. Za zmínku určitě stojí i vysoká úspora energie. Jsme šťastní, že se nám podařilo postavit tento dům a všem doporučujeme stavbu s YTONGEM, protože s ním to jde skoro samo.

Komentáře