Zpět na přehled projektů

Jak jsme postavili observatoř, dřevník a posed v jednom :).

přidal/a Jiří, okres Tábor

Jak jsme postavili observatoř, dřevník a posed v jednom :).

přidal/a Jiří, okres Tábor

Hlasování bylo ukončeno před 644 dny

55
hlasů
Novostavba
Kombinované
136 m2
Začátek stavby:
Únor 2016
Dokončení stavby:
Duben 2017

Proč právě tato stavba?

Jednou při tradičním nedělením oběde, který nám vaří a servíruje můj 90ti letý děda jsme s mou teď už manželkou Markétou jen tak prohodili, že v Želči, která od nás byla vzdálená cca 8km jsou k prodeji stavební parcely. Ještě před dojezením dezertu děda rozhodl, že to tam prostě musíme jet zkouknout.

Volných zde bylo kolem 20ti parcel a nutno říct, že téměř všechny byly pravidleného tvaru v rovinatém terénu. Jedna byla cípata a svažitá - na tu ukázal děda a řekl, TO JE ONA, tady je výhled na rybník, a tak se rozhodlo.

Původně jsme chtěli stavět bungalov, ale vzhledem k charakteru parcely toto nebylo možné, a tak jsme po poradě s mým tátou, který stavbu vedl a částečně stavěl rozhodli, že přízemí bude z ytongu a nadzemní podlaží bude formou dřevostavby. Od lidí ze sousedství, když jsme se představovali a říkali, že bydlíme tam a tam jsme slýchávali věty typu:,,Jo, já vim, vy bydlíte v tý observatoři." nebo ,,Jak jste vymysleli si postavit posed?":)

Po roce jsme se stěhovali, a to již ve třech. V nynější době má náš domeček obyvatele 4, a společnost nám dělá také jedna kočku a ryba. Nedělní obědy u dědy stále dodržujeme a kromě toho, že nám vybral parcelu, tak se podílel i na stavbě bazénu a vození koleček s kameny.

Až budeme zase stavět, tak jedině s dědou za zády a s ytongem:)

 

Komentáře